AXA - povinné ručení

AXA povinné ručení
 • Ušetřete na povinném ručení až 40% z běžné ceny
 • Bonus za bezeškodní průběh až do výše 67%
 • Pojištění pneumatiky zdarma do limitu 3 000 Kč až 2x ročně
 • Připojištení všech skel od 850 Kč ročně
Výše pojištění 35 - 140 mil. Kč
Připojištění ano
Hodnocení
Kalkulačka povinného ručení do 2 minut

Ušetřete až 40% z běžné ceny pojištění! Vyzkoušejte naši nezávaznou on-line kalkulačku!

Spočítat povinné ručení

Základní informace

Limit pojistěného plnění 35 - 140 mil. Kč
Asistenční služba ano
Pojištění skel ano
Úrazové pojištění ano
Pojištění zavazadel: ano
Živelní pojištění: ano
Pojištění poškození vozidla zvířetem ano
Ušetřete až 40% z běžné ceny! Spočítat povinné ručení

AXA svým klientům nabízí sjednání samostatného zákonného pojištění nebo volbu jednoho ze tří balíčků PLUS, EXTRA a PRÉMIUM, které obsahují doplňkové služby za zvýhodněných podmínek.

Ke všem nabízeným variantám se váže možnost individuálního rozšíření pojistné ochrany. S počtem aktivních připojištění se celková suma pojistky snižuje aplikací bonusů a slev.

 • 2x za rok pojištění pneumatik do 3 000 Kč zdarma.
 • Ochrana všech skel od 850 Kč ročně.
 • Sleva za bezeškodní bonitu až do výše 67 %.

Asistenční služba AXA MAX

Základní asistenční služba je součástí každé uzavřené smlouvy. Služba je k dispozici 24 hodin denně a slouží k řešení veškerých komplikací. Službu lze využít v rámci celé České republiky i v zahraničí. AXA pomůže se zabouchnutými klíčky i při jazykové bariéře v okolních státech. Asistenční služba je nabízena v prémiové variantě typu MAX, která navíc zvyšuje limity pojistného plnění a předkládá pestřejší rozsah poskytovaných služeb.

Výhody připojištění Asistence MAX

 • Repatriace nepojízdného automobilu do České republiky.
 • Dovoz paliva do výše 1 200 Kč s 5 litry ročně zdarma.
 • Proplacené náhradní ubytování až na 7 dní.
 • Právní zastoupení do limitu 100 000 Kč.

Základní varianty povinného ručení

 • Tip 35 - 35 mil. Kč k uhrazení škod na majetku a újmy vzniklé na zdraví či usmrcením při dopravní nehodě.
 • Tip 70 - 70 mil. Kč k uhrazení škod na majetku a újmy vzniklé na zdraví či usmrcením při dopravní nehodě.
 • Tip 140 - 140 mil. Kč k uhrazení škod na majetku a újmy vzniklé na zdraví či usmrcením při dopravní nehodě.

Varianty ve výhodných balíčcích

 • POV PLUS - obsahuje základní tip pojištění 35 s připojištěním úrazu řidiče s limitem 250 tisíc za trvalé následky a 125 tisíc při úmrtí.
 • POV EXTRA - obsahuje základní tip pojištění 70 s připojištěním úrazu řidiče s limitem 500 tisíc za trvalé následky a 250 tisíc při úmrtí. Balíček obsahuje i připojištění zavazadel s limitem do 10 tisíc.
 • POV PRÉMIUM - obsahuje základní tip pojištění 140 s připojištěním úrazu řidiče s limitem 1 mil. za trvalé následky a 500 tisíc při úmrtí. Nechybí ani připojištění zavazadel do částky 15 tisíc korun, náhradní vozidlo po dobu 3 dnů zdarma a připojištění pro případ totální škody na vlastním vozidle s limitem 150 tis. Kč.

Doplňkové připojištění

AXA nabízí celou sérii doplňkového připojištění ke zvýšení pojistné ochrany a jistot za volantem. Rozšiřující služby se dají jednotlivě přiřadit k základnímu povinnému ručení, nebo jsou ve zvýhodněné podobě zahrnuty v předem určených balíčcích.

Připojištění náhradního vozidla

Zajistěte si plné krytí nákladů za pronájem náhradního vozidla po celou dobu oprav vašeho vozu poškozeného při dopravní nehodě.

Náhradní vozidlo je hrazeno do celkového limitu 10 000 Kč po dobu 10 dnů bez spoluúčasti. V základní bezplatné verzi získáte limit 3 000 Kč na dobu 3 dnů za jedno pojistné období.

Připojištění je součástí zvýhodněného balíčku POV PRÉMIUM.

Připojištění zavazadel

Připojištění se vztahuje na poškození nebo zničení přepravovaných zavazadel ve vozidle při dopravní nehodě, živelné události, krádeži, přepadení. Zavazadla mohou být umístěná ve voze, ve střešním kufru i nosiči.

Ochranu získá i dětská autosedačka dítěte, které žije s pojištěným v domácnosti. Připojištění je nabízeno s celkovým limitem do 30 tis. Kč a do 15 tis. Kč s uzamykatelným střešním boxem.

Připojištění se nabízí samostatně nebo v balíčcích EXTRA s limitem 10 tis. Kč a PRÉMIUM s limitem 15 tis. Kč.

Připojištění skel

Připojištění skel kryje škodu vzniklou jakoukoliv nahodilou událostí při poškození, úplném zničení nebo krádeži všech skel. Při zaslané fotodokumentaci je stanovena spoluúčast ve výši 1 000 Kč. Oprava skla ve smluvním servisu vás pak spoluúčasti zbavuje.

AXA nabízí 3 varianty s limitem do

 • 10 000 Kč
 • 20 000 Kč
 • 40 000 Kč

Připojištění ke střetu se zvěří

Připojištění se týká jedoucího pojištěného vozidla nebo jeho části, které utrpí poškození při střetu se zvěří i zaparkovaného vozidla poškozeného přímým kontaktem se zvířetem. Limit plnění je stanoven na částku 150 000 Kč se spoluúčastí 2 000 Kč. Zasláním fotodokumentace a opravou vozidla ve smluvním servisu se spoluúčast snižuje na 1 000 Kč. Při nedodání fotodokumentace se pak plnění stanovuje na 25 % z pojistné události.

Úrazové připojištění

Vhodné pro klienty se zvýšenou frekvencí přepravovaných osob. U této doplňkové služby si volíte limit pro plnění trvalých následků. Limit pro smrt úrazem se nastavuje na poloviční hodnotu zvoleného limitu plnění pro trvalé následky.

AXA úrazové připojištění se dá sjednat v rozsahu plnění od 100 tis. Kč až do 5 mil. Kč s možností výběru varianty zaměřeného na řidiče nebo řidiče a osoby přepravované ve vozidle. Připojištění je v následujících limitech zahrnuto ve všech nabízených balíčcích.

Pojistné limity u rizik

Varianta PLUS

Varianta EXTRA

Varianta PRÉMIUM

Trvalé následky

250 000 Kč

500 000 Kč

1 000 000 Kč

Smrt následkem úrazu

125 000 Kč

250 000 Kč

500 000 Kč

Připojištění vandalizmu a odcizení

Rizika spojená s poškozením vozidla vandalizmem / odcizením, se dají minimalizovat limitem plnění ve výši 150 000 Kč. Doplňková služba se sjednává se spoluúčastí 1 000 Kč. Podmínkou je fotodokumentace a využití služeb smluvního servisu. V opačném případě se spoluúčast zvyšuje na 25 % z pojistné události.

Živelné připojištění

Tímto připojištěním získáte ochranu před poškozením vozidla v důsledku živelné události s maximálním limitem do 150 000 Kč a spoluúčastí 2 000 Kč. Při zaslání fotodokumentace a opravě vozidla ve smluvním servisu, se spoluúčast snižuje na 1 000 Kč. Nedodržením této zásady se spoluúčast zvyšuje na 25 % z každé pojistné události.

Zkušenosti

Napište své zkušenosti s pojištěním od AXA pojišťovny a zapojte se do diskuse. Pomůžete tak ostatním návštěvníkům při výběru půjčky.

AXA pojišťovna povinné ručení diskuse

 • Bojíte se, že u povinného ručení od AXA pojišťovny narazíte?
 • Sdílejte své zkušenosti s povinným ručením od AXA pojišťovny.
 • Potřebujete se naopak na něco zeptat? Neváhejte a zeptejte se.
 • Vyvarujte se prosím vulgárním výrazům, diskutujte kultivovaně.

Kontakt

AXA pojišťovna a. s.
Lazarská 13/8
Praha 2
120 00

Telefon: +420 292 292 292
E-mail: info@axa.cz
WWW: www.axa.cz

AXA povinné ručení
Výhody online kalkulačky
 • můžete ušetřit až 40% z běžné ceny
 • jednoduchá kalkulačka s výsledkem do 2 minut
 • nezávazné porovnání nabídek více pojišťoven
 • můžete získat to nejlevnější povinné ručení na míru