Wüstenrot hypotéka

Wüstenrot hypotéka
 • Hypotéka do výše až 90 % z ceny nemovitosti
 • U OSVČ Wüstenrot umožňuje výpočet příjmu z obratu
 • Bez nutnosti založení běžného účtu či využití dalších služeb
 • Při výstavbě možnost zrychleného čerpání nebo čerpání bez faktur
Výše úvěru 300 000 - 15 mil. Kč
Splatnost 5 - 40 let
Úrok od 2,53 % p.a.
Hodnocení
Kalkulačka hypotéky do 2 minut

Srovnání hypoték od 11ti bank na míru přesně vašim požadavkům. Vyzkoušejte naši on-line kalkulačku!

Srovnat hypotéky

Základní informace

Typ úvěru: bankovní hypotéka
Výše půjčky: 300 000 - 15 mil. Kč
Hypotéka novým klientům: bez omezení
Doba splatnosti: 5 - 40 let
Úrok od: 2,53 % p.a.
RPSN od: 2,77 %
Zpracování žádosti: ihned
Poplatek za poskytnutí: zdarma
Poplatek za vedení účtu: zdarma
LTV: 90 %
Fixace úrokové sazby: 1 - 7 let
Líbí se Vám parametry této hypotéky? Srovnat hypotéky
Reprezentativní příklad

Výše úvěru 2 200 000 Kč, doba trvání 25 let, celkový počet splátek 300, měsíční anuitní splátka 9 903 Kč, pevná úroková sazba po dobu pěti let 2,53 % ročně, RPSN 2,77 % ročně, celková částka splatná spotřebitelem 3 036 600 Kč. Poplatky související s úvěrem: poplatek/úhrada za zpracování a poskytnutí úvěru ve výši 0 Kč, správa úvěru zdarma, poplatek/úhrada za vyhodnocení rizik spojených se zajištěním úvěru nemovitou věcí ve výši 3 500 Kč (bytová jednotka - jednorázově). Další náklady: zápis zástavního práva k nemovitosti do katastru v předpokládané výši 1 000 Kč, výmaz zástavního práva k nemovitosti z katastru v předpokládané výši 1 000 Kč, náklady na pořízení výpisu z katastru nemovitostí v předpokládané výši 200 Kč a náklady na pojištění nemovitosti v předpokládané výši 200 Kč měsíčně. Úvěr je zajištěný zástavním právem k nemovitosti.

Kalkulačka splátek při roční úrokové sazbě 2,53 % p.a., 2,43 % p.a. a 2,33 % p.a.

Výše hypotéky Doba splatnosti Doba fixace Měsíční splátka
300 000 Kč 20 let 5 let 1 594 Kč
500 000 Kč 20 let 5 let 2 657 Kč
1 000 000 Kč 20 let 5 let 5 265 Kč
1 300 000 Kč 25 let 5 let 5 786 Kč
1 500 000 Kč 25 let 5 let 6 602 Kč
1 800 000 Kč 25 let 5 let 8 285 Kč
2 000 000 Kč 30 let 5 let 7 727 Kč
2 300 000 Kč 30 let 5 let 8 886 Kč
2 500 000 Kč 30 let 5 let 9 658 Kč
2 800 000 Kč 30 let 5 let 10 818 Kč
3 000 000 Kč 30 let 5 let 11 590 Kč
3 300 000 Kč 30 let 5 let 12 749 Kč
3 500 000 Kč 30 let 5 let 13 522 Kč
4 000 000 Kč 30 let 5 let 15 454 Kč
Líbí se Vám parametry této hypotéky? Srovnat hypotéky

Wüstenrot hypotéka ukazuje, že to nemusí být jenom klasické banky, které jsou specialisty na hypoteční úvěry. Kromě těch, mohou půjčovat peníze i stavební spořitelny a hypoteční banky. Přesně takto se Wüstenrot na našem trhu prezentuje a tímto zaměřením ukazuje, že patří mezi několik málo specialistů, kteří nemají široké portfolio služeb jako běžná banka. To se omezuje na ty služby, které souvisí se zajištěním bydlení, a to ať už je to možnost výhodně si spořit, nebo možnost si výhodně a zajímavě půjčit.

Výběr hypotečních úvěrů je velmi rozmanitý

Když se řekne Wüstenrot hypotéka, má zájemce o úvěr k dispozici celou řadu varianta, které mohou odrážet jeho potřeby a také jeho aktuální situace. Základem je samozřejmě hlavní a nejvíce poptávaný úvěrový produkt, kterým je hypotéka pro vlastní bydlení, která je určená pro každého bez ohledu na to, zda plánuje bydlet v domě, nebo bytě.

Mezi specifické varianty patří několik dalších, jako je hypotéka Refin určená pro ty, kteří již hypoteční úvěr mají. Dále zde existuje také varianta hypotéky na cokoliv, která je alternativou běžného spotřebitelského úvěru. Poměrně unikátním produktem je Hypotéka dopředu, stejně jako Hypotéka na pronájem. Že je tato hypoteční banka určitým specialistou na tento trh, dokládá i fakt, že součástí jejího portfolia je také hypotéky pro cizince.

Charakteristika dle přání klientů

Wüstenrot hypotéka může být poměrně rozmanitým úvěrovým produktem na financování bydlení, který si může každý konkrétní žadatel přizpůsobit svým potřebám. Minimální hodnota nemovitosti, která může být hypotékou financována, je 300 000 korun českých. Na tu je možné dle zákonných podmínek získat až 90 procent hodnoty nemovitosti. Naopak nejdražší nemovitostí, kterou je možné hypotékou financovat je ta, která byla oceněna až na 20 milionů korun, na kterou je možné podle kalkulačky banky získat až 15 milionů.

Klienti mají pevně v rukou i možnosti týkající se samotné délky splatnosti. Dobou nejkratší je lhůta 5 let, od poskytnutí úvěru. Naopak tou nejdelší splatností může být i závazek na délku rovných 40 let. Wüstenrot hypotéka umožní i volbu vhodné fixace úrokové sazby. Tou nejkratší dobou je lhůta 1 rok. Dále to mohou být 2 roky, 4 roky, ale také 5 let, nebo nejdelší doba, kterou je přesně 7 let. Žadatelé tak mají možnost přizpůsobit si vše svým aktuálním potřebám po všech stránkách.

Nulové poplatky a atraktivní úroková sazba

Wüstenrot hypotéka není výjimkou ani ve směru poplatků. Od těch konkurence celkem výrazně upouští a v tomto případě tomu není jinak. Hypotéku je možné získat bez řady zbytečných poplatků, které byly napříč poskytovateli před několika lety ještě poskytovány. K výhodnosti dokáže přispět i atraktivní úroková sazba, která může činit pouze 2,53 procenta ročně. Samozřejmě za těch ideálních podmínek, na které má vliv vše, od charakteristiky samotné hypotéky, až po celkovou bonitu osoby, která si o ni žádá.

Výhody, které jsou unikátní

Wüstenrot hypotéka je spojena i s řadou unikátních výhod, jako je možnost zrychleného čerpání při výstavbě, a to až do hodnoty 120 procent současné hodnoty nemovitosti. V případě živnostníků je zase možné využít počítání příjmu z obratu, nikoliv toho, co ukazuje daňové přiznání. Kladem je i možnost využití mimořádných splátek hypotéky, taktéž zcela bez poplatku. Že se lze obejít i bez složité administrativy potvrzuje i fakt, že peníze lze vyplácet na účet i bez dokládání faktur, nebo fakt, že výpis z katastru zajistí samotná Wüstenrot, bez nutnosti zařizování této věci ze strany klienta. To vše jsou věci, které mohou být pro klienty něco, co nemusí u konkurence vždy dostat.

Líbí se Vám parametry této hypotéky? Srovnat hypotéky

Zkušenosti

Napište své zkušenosti s hypotékou od Wüstenrot a zapojte se do diskuse. Pomůžete tak ostatním návštěvníkům při výběru půjčky.

Wüstenrot hypotéka diskuse

 • Bojíte se, že u hypotéky od Wüstenrot narazíte?
 • Sdílejte své zkušenosti s hypotékou od Wüstenrot.
 • Potřebujete se naopak na něco zeptat? Neváhejte a zeptejte se.
 • Vyvarujte se prosím vulgárním výrazům, diskutujte kultivovaně.

Je hypotéka od Wüstenrot podvod?

Hypotéka od Wüstenrot není podvod! Nemusíte se bát, v Jirkově katalogu půjček není uvedena žádná podvodná půjčka. Všechny půjčky splňují veškerá platná pravidla právního řádu České republiky.

Na co se mám připravit, když budu chtít požádat o hypotéku?

Hypoteční úvěr je poskytován na základě prověření vašich příjmů a schopnosti se zaručit. Žadatel prokazuje pravidelné příjmy potvrzením od zaměstnavatele nebo daňovým přiznáním. Půjčka se bez záruky nevydává, proto je třeba ručit nemovitostí. Stačí i nemovitost, kterou plánujete koupit.

Kolik si mohu půjčit?

Wüstenrot hypoteční úvěr je nabízen od částky 300 000 Kč až do maximální výše 15 000 000 Kč.

Jak si mohu rozložit splátky?

Splácení si můžete rozložit na 5 až 40 let s možností fixace úrokové sazby od 1 do 7 let.

Nabízíte hypotéku bez zajištění nemovitostí?

Wüstenrot tuto možnost nenabízí, ale obsahem portfolia služeb banky je speciální typ úvěru Půjčka na bydlení. Zažádat lze od 50 000 do 1 500 000 Kč s maximální dobou splácení 22 let. Ke schválení nepotřebujete vlastní úspory a splátka je po celou dobu trvání půjčky stejná.

V čem je odlišná hypotéka dopředu?

Postup vedoucí k získání hypotečního úvěru je téměř stejný, jako u běžného typu. Prokážete své příjmy potvrzením ze zaměstnání nebo daňovým přiznáním, předložíte výpis z bankovního účtu a následně bude vaše žádost posouzena. Na základě těchto údajů získáte informace o maximální výši hypotečního úvěru, kterou vám banka poskytne. Od dané chvíle máte 12 měsíců si najít ideální nemovitost. Úvěr je čerpatelný po předložení výpisu z katastru nemovitostí a kupní smlouvy.

Jak funguje refinancování hypotéky a v čem spočívají její výhody?

Refinancování hypotéky je vhodné pro klienty, kteří nejsou spokojeni s hypotečním úvěrem sjednaným u konkurenční banky a mají možnost úvěr doplatit bez sankce. Refinancováním doplatíte celou částku a nově založený úvěr si opětovně nastavíte dle svých potřeb i s fixační dobou.

Musím si u Wüstenrot založit účet, pokud chci žádat o hypotéku?

Žádost o hypoteční úvěr není založení účtu podmíněn. Hypotéku mohou získat i klienti s bankovním účtem vedeným u konkurenčního subjektu. Měsíční splátky platíte formou trvalého příkazu nebo skrze povolení inkasa z libovolné banky.

Kdy se dozvím informace o změně výše úrokové sazby, když se blížím ke konci fixace?

Nejpozději 3 měsíce před koncem fixace obdržíte dopis s návrhem dalšího postupu. Návrh obsahuje tři možné varianty další fixace ve stejné délce, v jaké byl sjednán úvěr.

Co když potřebuji změnit zástavu nemovitosti, je to možné?

Ano, Wüstenrot hypotéka umožňuje změnu zástavy nemovitosti. Musíte však žádost podat osobně v libovolné kanceláři společnosti, kde pod dohledem bankovního poradce sepíšete příslušné formuláře. Žádost se odesílá na centrálu a vy čekáte na odpověď. Novou nemovitost je nutné ocenit smluvním znalcem.

Mohu hypotékou financovat třeba nákup vozidla?

Klasická hypotéka tuto možnost nenabízí, ale existuje řešení. Jedná se o neúčelovou americkou hypotéku. Wüstenrot v tomto případě zašle peníze na účet žadatele a následně se o jejich pohyb nezajímá. Má výhodnější podmínky než klasický úvěr v celkové možnosti čerpání od 300 000 Kč do 15 000 000 Kč.

Kontakt

Wüstenrot - stavební spořitelna, a.s.
Na hřebenech II 1718/8
Praha 4
140 00

Telefon: +420 257 092 111
E-mail: kontakt@wuestenrot.cz
www.wuestenrot.cz

Náš komentář

Hypotéka od Wüstenrot může být použita na výstavbu s výhodným zrychleným čerpáním peněz bez faktur, rekonstrukci, vypořádání vlastnických a dědických práv nebo refinancování. Také můžete využíta takzvanou Hypotéku dopředu, kdy získáte peníze na vysněné bydlení ještě předtím, než si své bydlení vyberete.

Wüstenrot hypotéka
podmínky hypotéky
 • Věk žadatele minimálně 18 let
 • Nemovitost k zastavení
 • Pravidelný příjem
 • Doklad totožnosti