Komerční banka hypotéka

Komerční banka hypotéka
 • Gypotéku můžete jednoduše prevést z rodičů na děti a obráceně
 • Výši splátek si můžete snížit až o 50 % nebo splácení přerušit
 • Hypotéka nyní i na mobilní dům
 • Snížená úroková sazba při uzavření životního pojištění Komerční pojišťovny
Výše úvěru 200 000 - 10 mil. Kč
Splatnost 5 - 30 let
Úrok od 2,49 % p.a.
Hodnocení
Kalkulačka hypotéky do 2 minut

Srovnání hypoték od 11ti bank na míru přesně vašim požadavkům. Vyzkoušejte naši on-line kalkulačku!

Srovnat hypotéky

Základní informace

Typ úvěru: bankovní hypotéka
Výše půjčky: 200 000 - 10 mil. Kč
Hypotéka novým klientům: bez omezení
Doba splatnosti: 5 - 30 let
Úrok od: 2,49 % p.a.
RPSN od: 3,06 %
Zpracování žádosti: ihned
Poplatek za poskytnutí: zdarma
Poplatek za vedení účtu: zdarma
LTV: 90 %
Fixace úrokové sazby: 1 - 15 let
Líbí se Vám parametry této hypotéky? Srovnat hypotéky
Reprezentativní příklad

Výše úvěru 2 000 000 Kč, splatnost 30 let, pevná úroková sazba 2,29 % p.a, fixace 5 let, RPSN 2,32 %, celková splatná částka 2 768 151,54 Kč. 1. splátka úroků 1653,89 Kč, 2.-359. anuitní splátka 7701 Kč, 360. anuitní splátka 7539,65 Kč. Jednorázové poplatky za: sjednání úvěru 0 Kč, ocenění nemovitosti 0 Kč, návrh na vklad do katastru 1 000 Kč, návrh na výmaz z katastru 1 000 Kč. Měsíční poplatky za: spravování úvěru 0 Kč, běžný účet MůjÚčet 0 Kč, el. výpisy 0 Kč. Příklad je spočítán k datu čerpání 2.9.2019 a termínu splácení úvěru vždy k 15. dni v měsíci. Zajištění - zástavní právo k nemovitosti, včetně pojištění nemovitosti.

Kalkulačka splátek při roční úrokové sazbě 2,49 % p.a.

Výše hypotéky Doba splatnosti Doba fixace Měsíční splátka
300 000 Kč 20 let 5 let 1 594 Kč
500 000 Kč 20 let 5 let 2 656 Kč
1 000 000 Kč 20 let 5 let 5 312 Kč
1 300 000 Kč 25 let 5 let 5 840 Kč
1 500 000 Kč 25 let 5 let 6 738 Kč
1 800 000 Kč 25 let 5 let 8 086 Kč
2 000 000 Kč 30 let 5 let 7 907 Kč
2 300 000 Kč 30 let 5 let 9 093 Kč
2 500 000 Kč 30 let 5 let 9 884 Kč
2 800 000 Kč 30 let 5 let 11 070 Kč
3 000 000 Kč 30 let 5 let 11 861 Kč
3 300 000 Kč 30 let 5 let 14 278 Kč
3 500 000 Kč 30 let 5 let 15 143 Kč
4 000 000 Kč 30 let 5 let 15 814 Kč
Líbí se Vám parametry této hypotéky? Srovnat hypotéky

Komerční banka hypotéka je úvěrovým produktem známé a velké banky, které má za cíl pomoci lidem s financováním jejich bydlení. Kromě takzvané americké hypotéky, kterou banka také nabízí, je v portfoliu jejích produktů také hypotéka klasická. Tedy účelová, která má několik možností využití. Všechny však souvisí s tím, že zájemce o peníze chce za pomoci banky financovat své bydlení. Zájemci o hypotéku mohou banku kontaktovat osobně, stejně jako telefonicky, nebo využít online kalkulačky. Výhodu mají stávající klienti Komerční banky, kteří mohou vše potřebné sjednávat i v rámci své aplikace MojeBanka.

Hypotéka Komerční banky je primárně určená těm, kteří mají zájem koupit nemovitost v podobě domu nebo bytu. Dále může být určená těm zájemcům, kteří si chtějí nemovitost postavit. To se týká hlavně rodinných domů, bez ohledu na to, zda je má stavět firma, nebo jde o stavbu svépomocí. Získané finance však lze získat také na rekonstrukci, bez ohledu na to, zda se má zvelebovat byt, nebo zda se má zvelebovat dům. Základní charakteristika hypoték tak není v ničem výjimečná a odráží potřeby klientů, ani se nijak výrazně neliší od toho, co v segmentu nabídne konkurence.

Komerční banka hypotéka nabídne několik specifických variant

Zajímavý přístup má Komerční banka hypotéka v souvislosti s tím, kolik různých individuálních variant dokáže nabídnout. Příkladem takové varianty je Štafetová hypotéka, kterou je možné převádět z rodičů na děti, nebo z dětí na rodiče. Neméně zajímavým úvěrovým hypotečním produktem je i Hypotéka Dozadu, která je určena tomu, kdo má zájem o proplacení již uskutečněných nákladů, a to až tři roky zpětně.

Poměrně standardní možností je Flexibilní hypotéka, která je spojena hlavně s výhodami, mezi které můžeme zařadit třeba možnost upravit si splátky až o padesát procent, tak sem můžeme zařadit i možnost si splátky přerušit na 3 měsíce. Standardním produktem je i hypotéka se zálohovým čerpáním, která je určena právě těm, kteří chtějí stavět nebo rekonstruovat a potřebují peníze postupně. Za určitých podmínek nepotřebuje Komerční banka hypotéka ani dokládání faktur a dalších dokumentů.

Netradiční úvěrové produkty má jedna z největších bank v České republice ještě další dva. A to Hypotéka na refinancování, která je už podle názvu určená tomu, kdo už hypoteční úvěr má, ale chce si ho zvýhodnit. Zajímavou variantou je i Hypotéka 2 v 1, která dokáže kromě základního úběru nabídnout i peníze navíc, se stejným úrokem, které jsou určené i na potřeby které se netýkají bydlení.

Něco zdarma, něco s poplatky

V rámci konkurence si může Komerční banka hypotéka stát dobře, pokud jde o variabilitu a rozmanitost, ale už o něco hůře pokud jde o různé poplatky. Zdarma je sice samotné čerpání úvěru, nebo také správa úvěru, ale i elektronický výpis z úvěrového účtu. Co je však zpoplatněno, to je například vyhodnocení žádosti o úvěr, nebo také vyhodnocení rizik, či čerpání úvěru na návrh na vklad. Toto může celou hypotéku výrazným způsobem prodražit. Co je však zdarma, to je možnost mimořádných splátek, ročně je možné bez sankcí splatit až 25 procent hypotéky.

Zároveň však Komerční banka hypotéka dokáže nabídnout i zvýhodnění poskytnuté úrokové sazby, a to každému klientovi, který se rozhodne sjednat si spolu s hypotékou také pojištění od Komerční banky. K dispozici je nejenom klasické pojištění schopnosti splácet, ale i pojištění majetku, které se může týkat samotné nemovitosti jako takové. Výhodnou možností však může být čerpání i doplňkového úvěru k hypotéce, kdy je možné získat až 800 000 Kč navíc na cokoli, a to se stejnou sazbou, jakou má hypotéka. To se může hodit třeba při zařizování bytu nebo domu.

Líbí se Vám parametry této hypotéky? Srovnat hypotéky

Zkušenosti

Napište své zkušenosti s hypotékou od Komerční banky a zapojte se do diskuse. Pomůžete tak ostatním návštěvníkům při výběru půjčky.

Komerční banka hypotéka diskuse

 • Bojíte se, že u hypotéky od Komerční banky narazíte?
 • Sdílejte své zkušenosti s hypotékou od Komerční banky.
 • Potřebujete se naopak na něco zeptat? Neváhejte a zeptejte se.
 • Vyvarujte se prosím vulgárním výrazům, diskutujte kultivovaně.

Je hypotéka od Komerční banky podvod?

Hypotéka od Komerční banky není podvod! Nemusíte se bát, v Jirkově katalogu půjček není uvedena žádná podvodná půjčka. Všechny půjčky splňují veškerá platná pravidla právního řádu České republiky.

Jakým způsobem se dá hypotéka sjednat?

Hypoteční úvěr od Komerční banky nabízí hned tři možné způsoby, jak o úvěr na bydlení požádat. Využít můžete klasického telefonního kontaktu, stačí jen vyplnit své mobilní číslo a vyčkat na rychlý příchozí hovor přímo od hypotečního specialisty. S ním pak projdete veškeré kroky vedoucí k podání žádosti o úvěr. Zájemci upřednostňující osobní kontakt volí návštěvu pobočky a klienti se obejdou bez jakéhokoliv kontaktu, jelikož žádost se dá vyplnit přímo v aplikaci MojeBanka.

Jaké podmínky je nutné splnit, abych mohl na hypotéku dosáhnout?

Komerční banka poskytuje hypoteční úvěry pouze za předpokladu, že máte vlastní úspory v minimální výši 10 % z celkové ceny kupované nemovitosti. Kromě toho musíte předložit potvrzení o pravidelném příjmu ze zaměstnání. Dokument za poslední rok od podání žádosti vám vypracuje zaměstnavatel. Žadatelé se samozřejmě neobejdou bez platných dokladů.

Jaký je postup celého vyřízení hypotéky od podání žádosti k jejímu čerpání?

Podnětem k zahájení hypoteční operace je kontakt přes telefon nebo osobní návštěva na pobočce. Jakmile Komerční banka vyhodnotí rizika zástavy, okamžitě se přistupuje k finalizaci smluvních dokumentů a schválení úvěru. Pokud vše dopadne dobře, budete vyzváni k podpisu smlouvy o úvěru, zástavní smlouvy a návrhu na vklad nemovitosti.

Jak funguje Americká hypotéka?

Hlavní rozdíl se skrývá v možnostech využití získaných finančních prostředků. Klasická hypotéka se dá využít pouze na účely spojené s bydlením jako je koupě domu nebo rekonstrukce. Americká hypotéka se dá využít na cokoliv. Nemusíte dokládat účelovost kupní smlouvou nebo fakturami. V porovnání s ostatními úvěry podobného charakteru nabízí výrazně nižší úrokovou sazbu.

Kolik a na jak dlouho si mohu s americkou hypotékou půjčit?

Americká hypotéka nabízí úvěr do výše 70 % nemovitosti v maximální částce 10 000 000 Kč. Získaný úvěr si můžete rozložit do splátek v celkovém trvání 30 let.

Na co mohu hypoteční úvěr použít?

Komerční banka poskytuje hypoteční úvěry, které mají omezenou využitelnost vztahující se na přesně stanovené body ve spojitosti s bydlením. Klient má možnost financovat pořízení družstevního bytu do osobního vlastnictví, vložit prostředky na rekonstrukci nebo do oprav nemovitosti svépomocí. Hypotéka slouží i k financování zahájení výstavby dodavatelským způsobem nebo na pozemku města či obce. Podmínky hypotéky povolují i výstavbu mobilního domu nebo usnadnění životní situace s pomocí konsolidace, která sjednocuje předchozí půjčky a snižuje tak celkovou výši měsíčních splátek.

Jak je to s fixací úrokové sazby?

Komerční banka nezapomíná na jistotu stálosti úrokové sazby prostřednictvím fixace. Klient si může zvolit pevně stanovené období v rozmezí od 1 až do 15 let. Po celou dobu fixace se úroková sazba nepohybuje a zůstává na své hodnotě. V této době máte tak jistotu stále stejné měsíční splátky.

Kontakt

Komerční banka, a.s.
Na Příkopě 33
Praha 1
114 07

Telefon: +420 800 521 521
E-mail: mojebanka@kb.cz
www.kb.cz

Náš komentář

Komerční banka nabízí klasickou bankovní hypotéku s několika lákadly. Hypotéku můžete jednoduše prevést z rodičů na děti a obráceně, díky tomu rodiče mohou pomoct k bydlení svým dětem. Dále si například můžete výši splátek snížit až o 50 % nebo splácení přerušit i na 3 měsíce. K hypotéce ještě můžete získat až 800 000 Kč se stejným úrokem na nákupy, které se netýkají bydlení.

Komerční banka hypotéka
podmínky hypotéky
 • Věk žadatele minimálně 18 let
 • Nemovitost k zastavení
 • Pravidelný příjem
 • Doklad totožnosti