Hypoteční banka hypotéka

Hypoteční banka hypotéka
 • Splatnost hypotéky lze rozložit až na 40 let
 • Až o 30 % si můžete snížit splátku hypotéky
 • Hypotéka nyní i na mobilní dům
 • Odhad nemovitosti zdarma
Výše úvěru 300 000 - 90 mil. Kč
Splatnost 5 - 40 let
Úrok od 2,69 % p.a.
Hodnocení
Kalkulačka hypotéky do 2 minut

Srovnání hypoték od 11ti bank na míru přesně vašim požadavkům. Vyzkoušejte naši on-line kalkulačku!

Srovnat hypotéky

Základní informace

Typ úvěru: bankovní hypotéka
Výše půjčky: 300 000 - 90 mil. Kč
Hypotéka novým klientům: bez omezení
Doba splatnosti: 5 - 40 let
Úrok od: 2,69 % p.a.
RPSN od: 2,97 %
Zpracování žádosti: ihned
Poplatek za poskytnutí: zdarma
Poplatek za vedení účtu: zdarma
LTV: 90 %
Fixace úrokové sazby: 1 - 7 let
Líbí se Vám parametry této hypotéky? Srovnat hypotéky
Reprezentativní příklad

Výše úvěru 2 000 000 Kč, doba trvání 25 let, celkový počet splátek 300, měsíční splátka 9 360,91 Kč, pevná úroková sazba po dobu sedmi let 2,69 % p. a., RPSN 2,97 %, celková částka splatná spotřebitelem 2 818 232,28 Kč. Úvěr musí být zajištěn zástavním právem k nemovitosti; uvedený příklad se týká zajištění zástavním právem k nemovitosti o hodnotě nejméně 2 860 000 Kč. Povinnost splácení inkasem z účtu u ČSOB/ Poštovní spořitelny s příjmem na účet ve výši minimálně 1,5 násobku měsíční splátky a současně sjednáno také inkaso z účtu spoludlužníka u ČSOB/ Poštovní spořitelny v kombinaci s pojištěním nemovitosti u ČSOB Pojišťovny.

Kalkulačka splátek při roční úrokové sazbě 2,69 % p.a.

Výše hypotéky Doba splatnosti Doba fixace Měsíční splátka
300 000 Kč 20 let 5 let 1 618 Kč
500 000 Kč 20 let 5 let 2 696 Kč
1 000 000 Kč 20 let 5 let 5 392 Kč
1 300 000 Kč 25 let 5 let 7 010 Kč
1 500 000 Kč 25 let 5 let 8 088 Kč
1 800 000 Kč 25 let 5 let 9 706 Kč
2 000 000 Kč 30 let 5 let 8 101 Kč
2 300 000 Kč 30 let 5 let 9 317 Kč
2 500 000 Kč 30 let 5 let 10 127 Kč
2 800 000 Kč 30 let 5 let 11 342 Kč
3 000 000 Kč 30 let 5 let 12 152 Kč
3 300 000 Kč 30 let 5 let 13 367 Kč
3 500 000 Kč 30 let 5 let 14 177 Kč
4 000 000 Kč 30 let 5 let 16 415 Kč
Líbí se Vám parametry této hypotéky? Srovnat hypotéky

Hypoteční banka už podle svého názvu ukazuje, že je na tento produkt určitým specialistou a že ten je stěžejní částí jejího portfolia. Hypoteční banka hypotéka je nabízena klientům už po dobu dlouhých 25 let, během kterých se postupně vyvíjela, jak pokud jde o rozmanitosti a možnosti, tak pokud jde třeba o výběr částek, nebo různé výhody. Mezi ty mohou patřit jak možnosti různých individuálních výhod nebo přizpůsobení hypoték takzvaně na míru. Do této kategorie můžeme řadit třeba i možnost snižovat si splátky podle aktuálních potřeb, v souvislosti s vývojem rodinného rozpočtu.

Hypoteční banka hypotéka je určená klientům, kteří mají různé potřeby spojené s financováním své nemovitosti. Hypoteční banka dokáže pomoci při financování koupě bytu, ale i koupě pozemku. Má k dispozici také úvěry určené na stavbu nebo rekonstrukci, stejně jako úvěry na rodinné domy. Vše doplňují také poměrně specifické možnosti, jako je americká hypotéka, nebo hypotéka určená na refinancování již stávajícího a tedy již existujícího úvěrového produktu.

Zajímavý moderní přístup

Hypoteční banka hypotéka je spojena i s celkem inovativním a moderním přístupem, který ne každá klasická banka nabídne. Patří sem nejenom možnost podání žádosti o hypotéku online, která je dnes už téměř klasikou. Je tu také možnost využít služeb online hypotečního poradce, který je prostřednictvím webu dostupný celých 21 hodin denně. Opomenout nelze ano to, že v souvislosti s jednotlivými potřebami výpisu z katastru je zajištěn dálkový přístup, což pro klienta znamená, že osobně není nucen kamkoliv chodit.

V souvislosti s moderním přístupem souvisí i to, že mnohdy není nutné při postupném čerpání dokládat třeba faktury a účtenky. Díky tomu lze peníze čerpat bez výrazné administrativní zátěže, dle potřeby. Tato výhoda se týká především stavby nemovitosti, ale také rekonstrukce. Stačí dostatečná zástavní hodnota a čerpat lze téměř dle libosti. Tímto způsobem Hypoteční banka zajímavě vychází vstříc potřebám současných klientů.

Poplatky jsou minulostí

I Hypoteční banka hypotéka samozřejmě láká své klienty na to, že jakékoliv poplatky jsou v souvislosti s požadovanou hypotékou minulostí. A to ať už máme na mysli poplatky spojené třeba s vyřizováním, tak máme na mysli poplatky spojené třeba s vedením a správnou úvěru. Díky tomu se sníží i samotné náklady spojené se správou hypotéky. Ty snižuje i to, že za určitých okolností je možné získat i odhad nemovitosti, stejně jako je možné zdarma získat i výpis z katastru.

Kromě nulových poplatků banka láká také na nízké úrokové sazby, které mohou činit už 2,74 procenta ročně v případě hypotéky určené na bydlení. U té neúčelové se lze dostat na hodnoty 4,75 % ročně a v případě refinancování hypoték sazby startují na 2,74 % ročně. Konkrétní výše se samozřejmě odvíjí od řady věcí a od charakteru samotného úvěrového produktu.

Řada možností individualizace

Hypoteční banka hypotéka je zajímavá také v tom, že nabízí celou řadu možností individualizací. Díky tomu může být hypoteční úvěr doslova připraven na míru konkrétnímu klientovi. A to nejenom s ohledem na to, kolik peněz může dostat, na jak dlouho, s jakou fixací, nebo s jakým úrokem. K dispozici je i možnost sjednat si pojistku. Nejenom klasické hypotéky – tedy pojištění schopnosti splácet. Pojistit lze rovnou i celou nemovitost, nebo domácnost vůči škodám, které mohou vzniknout.

S určitou zajímavou individualizací souvisí i to, že součástí hypoték může být takzvaná neúčelová část ve výši až třiceti procent. Ta je určená třeba na koupi vybavení pro samotný dům, nebo byt. Banka však umí nabídnout služby i těm, kteří nechtějí nemovitost pro sebe a své bydlení, ale chtějí ji koupit na následný pronájem tak, aby na konkrétním bytě vydělali.

Líbí se Vám parametry této hypotéky? Srovnat hypotéky

Zkušenosti

Napište své zkušenosti s hypotékou od Hypoteční banky a zapojte se do diskuse. Pomůžete tak ostatním návštěvníkům při výběru půjčky.

Hypoteční banka hypotéka diskuse

 • Bojíte se, že u hypotéky od Hypoteční banky narazíte?
 • Sdílejte své zkušenosti s hypotékou od Hypoteční banky.
 • Potřebujete se naopak na něco zeptat? Neváhejte a zeptejte se.
 • Vyvarujte se prosím vulgárním výrazům, diskutujte kultivovaně.

Je hypotéka od Hypoteční banky podvod?

Hypotéka od Hypoteční banky není podvod! Nemusíte se bát, v Jirkově katalogu půjček není uvedena žádná podvodná půjčka. Všechny půjčky splňují veškerá platná pravidla právního řádu České republiky.

Je nutné ručit nemovitostí?

Ano, hypoteční úvěr je třeba zajistit zástavním právem na nemovitost. Výše půjčky se pak limituje částkou, která je rovna 90 % z celkového odhadu zástavy. Minimálně si lze zažádat o částku 300 000 Kč.

Mohu o hypotéku zažádat s partnerem?

O hypoteční úvěr smí požádat jednotlivec i více lidí současně. Maximální počet osob podílejících se na jedné úvěrové smlouvě je omezen 4 klienty ze dvou domácností. Hypoteční banka vyžaduje, aby šlo o fyzické osoby, které spolu trvale žijí na jedné adrese a vzájemně se finančně podporují.

Kdo řeší vymazání zástavního práva?

Jakmile sjednaný úvěr splatíte v celé své výši, současně zanikne i pohledávka vůči finančnímu ústavu. Banka vám na základě potvrzení o doplacení úvěru zašle potvrzení o zániku zástavního práva a zároveň ho pošle i příslušnému katastrálnímu úřadu. Ten na základě tohoto podnětu provede výmaz zástavního práva během 30 dnů.

Co mám udělat nejdříve, když se dostanu do potíží se splácením?

Jako první kontaktujte operátory banky a o potížích je informujte. Snažte se spolupracovat a za žádných okolností se nevyhýbejte komunikaci. Hypoteční banka přistupuje ke každému z klientů zvlášť a vždy se snaží nalézt nejsnadnější východisko.

Jakým způsobem řeší Hypoteční banka klienty, kteří nesplácejí a nekomunikují?

Hypoteční specialista má jasně stanovené schéma strategického postupu. Z počátku se banka snaží navázat spojení všemi dostupnými prostředky. Klienti v prodlení se splácením, kteří navíc nekomunikují, se mohou připravit na časté SMS zprávy, e-maily, telefonáty i písemnou korespondenci. Pokud se hypoteční bance nepodaří klienta zastihnout a domluvit se na alternativním postupu řešení jeho dlužnosti, bude úvěr zesplatněn.

Jakou nemovitostí mohu ručit?

Jakou nemovitostí mohu ručit?K zisku hypotečního úvěru je nutné ručit nemovitostí. Povolené jsou všechny nemovitosti ve vlastnictví dlužníka nebo ve vlastnictví třetí osoby. Banka akceptuje i rozestavěnou stavbu, ovšem musí splňovat podmínku a být zapsána v katastru.

Co je americká hypotéka a jaké přináší výhody?

Americká hypotéka je ve své podstatě úvěrem na cokoliv. Půjčka není podmíněna žádnou povinností a lze s ní financovat libovolné potřeby. Hypoteční banka klientům otevřela možnost použití hypoteční kalkulačky, kde si nezávazně ověříte nastavení svého úvěru. V porovnání s běžně dostupnými neúčelovými půjčkami, je americká hypotéka výrazně levnější pro nižší úrokovou sazbu.

Zaujala mě americká hypotéka, kolik si lze půjčit?

Zájemci o americkou hypotéku mohou požádat o finanční hotovost v rozmezí od 200 000 Kč až do 5 000 000 milionů korun. Charakteristiku úvěru si nastavíte dle vlastních možností přesně stanovenou délkou splácení. Kromě délky splácení, která ovlivňuje výši pravidelných měsíčních splátek, se lze rozhodnout i pro fixaci úrokové sazby na dobu 1, 3 nebo 5 let. Fixace garantuje stálost splátkového kalendáře a vám jistotu a klid.

Kontakt

Hypoteční banka, a.s.
Radlická 333/150
Praha 5
150 57

Telefon: +420 800 050 277
E-mail: info@hypotecnibanka.cz
www.hypotecnibanka.cz

Náš komentář

Hypoteční banka je stálicí na našem trhu s úvěry na bydlení. Nabízí klasickou hypotéku, nyní dostupnou také na čím dál oblíbenější mobilní domy. Výhodou hypotéky je možnost snížení výše splátek podle potřeby. Má to ale také jeden háček, protože snížením splátek se automaticky prodlouží doba splatnosti celé hypotéky, a tak o výhodnosti této možnosti lze pochybovat.

Hypoteční banka hypotéka
podmínky hypotéky
 • Věk žadatele minimálně 18 let
 • Nemovitost k zastavení
 • Pravidelný příjem
 • Doklad totožnosti