Fio hypotéka

Fio hypotéka
 • Snižte si úrok až na 0 % a plaťte každý měsíc méně
 • Hypotéku můžete kdykoliv předčasně splatit bez poplatků a sankcí
 • Sleva 0,4 % z úrokové sazby na refinancování hypotéky
 • Sleva 0,3 % z úrokové sazby na koupi nemovitosti
Výše úvěru 300 000 - 10 mil. Kč
Splatnost 5 - 30 let
Úrok od 2,58 % p.a.
Hodnocení
Kalkulačka hypotéky do 2 minut

Srovnání hypoték od 11ti bank na míru přesně vašim požadavkům. Vyzkoušejte naši on-line kalkulačku!

Srovnat hypotéky

Základní informace

Typ úvěru: bankovní hypotéka
Výše půjčky: 300 000 - 10 mil. Kč
Hypotéka novým klientům: bez omezení
Doba splatnosti: 5 - 30 let
Úrok od: 2,58 % p.a.
RPSN od: 2,65 %
Zpracování žádosti: ihned
Poplatek za poskytnutí: zdarma
Poplatek za vedení účtu: zdarma
LTV: 85 %
Fixace úrokové sazby: 1 - 5 let
Líbí se Vám parametry této hypotéky? Srovnat hypotéky
Reprezentativní příklad

Výše úvěru 1 600 000 Kč, doba trvání 20 let, celkový počet splátek 240, měsíční splátka 8 540,95 Kč, pevná úroková sazba po dobu pěti let 2,58 % p. a., RPSN 2,65 %, celková částka splatná spotřebitelem 2 055 828 Kč. Poplatky, které jsou spojené s úvěrem a jsou součástí celkových nákladů úvěru a zároveň i součástí RPSN, jsou úroky z úvěru, náklady na ocenění nemovité věci, která bude sloužit jako zajištění úvěru, ve výši 4 000 Kč, správní poplatek za vklad a výmaz zástavního práva a dalších práv zřízených ve prospěch Banky ve výši 2 000 Kč a celkově činí 455 828 Kč

Kalkulačka splátek při roční úrokové sazbě 2,38 % p.a. a 2,28 % p.a.

Výše hypotéky Doba splatnosti Doba fixace Měsíční splátka
300 000 Kč 20 let 5 let 1 572 Kč
500 000 Kč 20 let 5 let 2 620 Kč
1 000 000 Kč 20 let 5 let 5 193 Kč
1 300 000 Kč 25 let 5 let 5 689 Kč
1 500 000 Kč 25 let 5 let 6 564 Kč
1 800 000 Kč 25 let 5 let 7 877 Kč
2 000 000 Kč 30 let 5 let 7 676 Kč
2 300 000 Kč 30 let 5 let 8 827 Kč
2 500 000 Kč 30 let 5 let 9 594 Kč
2 800 000 Kč 30 let 5 let 10 746 Kč
3 000 000 Kč 30 let 5 let 11 513 Kč
3 300 000 Kč 30 let 5 let 12 665 Kč
3 500 000 Kč 30 let 5 let 13 432 Kč
4 000 000 Kč 30 let 5 let 15 351 Kč
Líbí se Vám parametry této hypotéky? Srovnat hypotéky

Fio hypotéka patří dlouhodobě mezi ty úvěrové produkty, které se pyšní tím, že jsou dostupné bez poplatků. To společně s nízkým úrokem zvyšuje jejich výhodnost. Ta se samozřejmě odvíjí i od řady dalších věcí, jako je třeba využití hypotečního úvěru, nebo jako je délka fixace. Toto všechno má Fio hypotéka jasně stanoveno a vymezeno.

Úvěr je vhodný pro ty žadatele, kteří již dosáhli plnoletosti a jsou buď občany České republiky, nebo se jedná o cizince s přechodným popřípadě s trvalým pobytem na území naší země. Primárně je hypotéka určená k financování těch nemovitostí, které se nacházejí na území naší země. Dále je samozřejmě nutné splnit i další potřebné podmínky, které vycházejí z klasických požadavků na bonitu klienta.

Fio hypotéka má různé úrokové sazby

Fio hypotéka dělí své úrokové sazby podle toho, na co jsou peníze z hypotečního úvěru využité. Tím nejvýhodnějším úvěrem je ten, který je zafixován na dobu pěti let a u kterého klient žádá 80 procent nákladů samotné nemovitosti. V případě její koupě tak má možnost dosáhnout i na sazbu 2,18 procenta v případě úvěru do milionu, nebo na 2,08 procenta v případě úvěru nad jeden milion korun.

Banka nabízí také refinancování, které může být spojeno se sazbou 1,98, respektive 2,08 procenta při částce do jednoho milionu. U všech ostatních možností využití hypotečního úvěru je startovní sazba hypotéky 2,30 procenta u částky nad milion a u té nižší je třeba počítat se startovní hodnotou 2,48 procenta.

Na základní úrokovou sazbu jsou poskytovány slevy

Základní, tedy možná nejnižší úroková sazba, kterou Fio hypotéka nabídne, se může stále měnit podle vývoje na ekonomickém trhu. Z ní následně vycházejí i slevy, které hypotéka od Fio nabídne. Dosáhnout na ně nemusí být složité, jelikož mnohdy má vliv třeba jenom to, na co je hypotéka poskytnuta, nebo jaká je její výše.

Sleva 0,4 % je poskytnuta tomu, kdo se rozhodně použít hypoteční úvěr na refinancování stávajícího. Sleva 0,3 % je zase dostupná tomu, kdo se rozhodně k použití na koupi již existující nemovitosti. Sleva 0,1 % je bankou poskytnuta všem těm, kteří si žádají o částku nad milion korun. Jde o výše slev, které se týkají úvěru, kde je hodnota nemovitosti úvěrem financována do 80 procent. Poslední slevou u této banky je hodnota 0,2 procenta, která se vztahuje na ty klienty, kteří se rozhodnou sjednat si doplňkové pojištění schopnosti splácet.

Poplatky Fio hypotéka nemá

Tato banka je zajímavá nejenom tím, že nemá poplatky u svých běžných účtů, tak je zajímavá také tím, že nemá poplatky ani u svých hypoték. Zcela zdarma je u Fio například poskytnutí úvěru, ale také vedení úvěrového účtu. Nijak dodatečně není účtováno ani to, když jsou prostředky rezervovány, nebo to, když jsou následně čerpány. I to potvrzuje celkovou výhodnost hypotečního úvěru v mnoha ohledech.

Poplatky nejsou spojeny jak se základní hypotékou jako takovou, tak s jejími poplatky. Pokud se klient rozhodně pro mimořádnou splátku, a to včetně situace kdy je hypotéka splacena předčasně komplet, tak ani tady Fio banka neúčtuje klientům nic navíc.

Úroky se dají snížit i na nulu

Zajímavá je Fio hypotéka i v tom, že výše úroku hypotéky může být v ideálním případě i nula procent. Jde o situaci, kdy je hypoteční úvěr provázán s jiným produktem, kterým je Hypospořící konto. Pokud dojde k tomu, že klient má našetřeno během splácení částku, která odpovídá výši jistiny, tak mu nebude účtován žádný úrok, což vede k faktu, že Fio hypotéka se může stát nejvýhodnější hypotékou na trhu vůbec. Ne každý ale tyto podmínky dokáže splnit a ne každý si v takovém případě vezme hypotéku, když může použít své vlastní našetřené prostředky.

Líbí se Vám parametry této hypotéky? Srovnat hypotéky

Zkušenosti

Napište své zkušenosti s hypotékou od Fio banky a zapojte se do diskuse. Pomůžete tak ostatním návštěvníkům při výběru půjčky.

Fio hypotéka diskuse

 • Bojíte se, že u hypotéky od Fio banky narazíte?
 • Sdílejte své zkušenosti s hypotékou od Fio banky.
 • Potřebujete se naopak na něco zeptat? Neváhejte a zeptejte se.
 • Vyvarujte se prosím vulgárním výrazům, diskutujte kultivovaně.

Je Fio hypotéka podvod?

Fio hypotéka není podvod! Nemusíte se bát, v Jirkově katalogu půjček není uvedena žádná podvodná půjčka. Všechny půjčky splňují veškerá platná pravidla právního řádu České republiky.

Jaké poplatky jsou s hypotékou spojené?

Hypotéka od Fio banky je zcela zdarma. Za sjednání úvěru tak nic neplatíte. Vedení běžného i úvěrového účtu je rovněž bez poplatku.

Mohu úvěr předčasně splatit?

Úvěr od Fio banky nemá žádná omezující pravidla a neskrývá žádné sankce za předčasné splacení. Klient má možnost snížit dluh mimořádnou splátkou i úvěr předčasně splatit bez jediné pokuty.

Co vše je zahrnuto do příjmu žadatele?

K poskytnutí úvěru je nutné prokázat pravidelný příjem a od jeho výše se následně odvíjí suma, kterou lze u Fio banky čerpat. Do příjmu se zahrnuje závislá činnost v ČR i zahraničí, příjmy z podnikání, samostatně výdělečné činnosti, pronájmy, rodičovské příspěvky, důchod, výsluhová penze a podobně.

K čemu slouží americká hypotéka?

Americká hypotéka je produkt, který nabízí čerpání bezúčelového úvěru k financování libovolných potřeb. Americká hypotéka se ještě dle svého zaměření dělí na neúčelovou, konsolidační a podnikatelskou.

Co se stane, když nebudu mít na splátku?

Pro takové případy se klient může připojistit a využít pojištění schopnosti splácet. Získáte ochranu své bonity a zamezíte nepříjemnostem s nesplaceným závazkem. Pojištění zajišťuje platbu úvěru dle harmonogramu ve chvíli, kdy se dostanete do těžké životní situace. Varianty pojištění poskytují plnění v případě úrazu, hospitalizace, nemoci nebo při ztrátě zaměstnání. Pojištění lze sjednat i k probíhající smlouvě a snížit celkovou úrokovou sazbu.

O jak vysokou částku mohu požádat?

Fio banka poskytuje úvěry od částky 300 000 Kč do 10 mil. Kč. Klient může požádat o částku do maximální výše 85 % zastavené nemovitosti.

Na kolik let si mohu splátku nastavit?

Hypoteční úvěr od Fio banky se dá rozvrstvit do období 5 až 30 let s fixační dobou úrokové sazby na 1, 3 nebo 5 let.

Musím ručit nemovitostí?

Ano, záruka v podobě zástavy nemovitosti je pro čerpání úvěru nezbytná. Hodnota půjčky pak nepřevyšuje 85 % její ceny.

Na co mohu peníze použít?

Hypoteční úvěr je použitelný k financování nákupu rodinného domu, rekreačního objektu, bytového domu, stavebního pozemku, zástavby pro bydlení.

Jakým způsobem mohu požádat o hypotéku?

Podání žádosti předchází předběžná konzultace na pobočce nebo seznámení se s nabídkou společnosti na webových stránkách. Při osobní schůzce s hypotečním specialistou získáte předběžnou nabídku i s podrobnostmi, jaké dokumenty je třeba si připravit k podání žádosti. Součástí nabídky je i předběžná kalkulace, měsíční splátka, přeplatek a doba splácení. Na této schůzce můžete přistoupit k podání žádosti, která bude předána bance ke schválení. O výsledku pak budete informováni.

Mohu si zažádat o hypotéku, když mě je 55 let?

Ano, ale je třeba hypoteční úvěr splatit dříve, než vám bude 70 let. Splatnost vašeho úvěru by tak byla do 15 let.

Jsou hypoteční služby určené i cizincům?

Fio banka nabízí své služby i cizincům, ovšem je třeba počítat s odlišnými podmínkami. Pro přesnější informace je lepší navštívit libovolnou pobočku.

Kontakt

Fio banka, a.s.
Millennium Plaza
V Celnici 10
Praha 1
117 21

Telefon: +420 224 346 800
E-mail: fio@fio.cz
www.fio.cz

Náš komentář

Fio banka nabízí hypotéku s velice zajímavými podmínkami. Hypotéku můžete kdykoliv předčasně splatit nebo využít mimořádnou splátku v libovolné výši bez poplatků a sankcí. Dále si můžete vložit volné finance (minimálně 50 000 Kč) na Hypospořicí konto (které je zdarma) a jistinu hypotéky ve výši aktuálního zůstatku na kontě vám Fio banka nebude úročit. Můžete si tak snížit úrok až na 0 % p.a.

Fio hypotéka
podmínky hypotéky
 • Věk žadatele minimálně 18 let
 • Nemovitost k zastavení
 • Pravidelný příjem
 • Doklad totožnosti