Americká hypotéka
Hypotéka na cokoliv ručená jinou nemovitostí

  • Kalkulačka a srovnání americké hypotéky do 2 minut
  • Všechny bankovní nabídky americké hypotéky na míru přesně pro vás
  • Díky online srovnání získáte aktuální přehled trhu a to nezávazně a zdarma
  • Můžete si tak vybrat tu nejlevnější a nejvýhodnější americkou hypotéku
Česká spořitelna hypotéka ČSOB hypotéka Equa Bank hypotéka FIO hypotéka Hypoteční banka hypotéka Komerční banka hypotéka mBank hypotéka Moneta Money hypotéka Raiffeisenbank hypotéka Stavební spořitelna hypotéka Wüstenrot hypotéka
Speciální slevy z úrokové sazby
Speciální slevy z úroků
Zjistíte, která banka vám půjčí
Zjistěte, která banka vám půjčí
Srovnání nabídek od 11 bank
Nabídka od 11ti bank najednou
Srovnání je za 2 minuty hotové
Stačí pár kliknutí

Proměňte své sny o vlastním bydlení ve skutečnost již za 2 minuty!

Pokračovat do kalkulačky

Americká hypotéka online

Ve světě hypoték existuje jeden poměrně specifický úvěr označovaný jako americká hypotéka. Její charakteristikou je především to, že oproti klasické hypotéce na bydlení se jedná o neúčelovou půjčku. To v praxi znamená, že peníze lze využít na cokoliv a žadatel není nijak omezován tím, za co může a za co nemůže finanční prostředky utratit.

Jelikož je americká hypotéka neúčelová, odpadají i problémy související jak s uváděním účelu, tak odpadá také následná administrativa spojená s doložením výdajů formou faktur, smluv a dalších dokumentů.

Americké hypotéky nejsou pouze úvěry, pomocí kterých je možné financovat bydlení, ale jedná se i o neúčelové půjčky, kterými lze financovat v podstatě cokoliv. A rozdíl od těch spotřebitelských mohou nabídnout výrazně vyšší částky. Podobně, jako u klasických hypoték.

Americká hypotéka má podobné rysy jako klasická

Americká hypotéka je svou charakteristikou velmi blízká klasickým bankovním hypotékám. I proto se pro ni používá stejný název. Jde však o rozdílné úvěrové produkty hlavně v rámci toho, na co se dají peníze využít.

Podmínky získání

Pokud jde o podmínky získání, jsou velmi podobné jako u klasických hypoték. Základem je samozřejmě dobrá bonita žadatele, která souvisí s výší jeho příjmu a finanční minulostí. Dále nelze zapomínat na to, že i u americké hypotéky je třeba ručit majetkem. Bez tohoto obvykle nebývá schvalována a je třeba hledat v segmentu jiných úvěrových produktů.

U amerických hypoték je možné ručit celou řadou nemovitostí. Může se jednat o klasické domy nebo byty. Stejně tak lze ručit pozemkem, rekreačním objektem i dalším nemovitým majetkem, pokud má dostatečnou hodnotu a poskytovatel finančních prostředků ho akceptuje.

Výše dostupných částek

Jak ukazuje naše srovnání, americké hypotéky mohou nabízet mnohem vyšší sumy, než je tomu v případě spotřebitelských úvěrů, které jsou taktéž využitelné na cokoliv. Nic výjimečného není žádost, kdy si lze říci o částky ve výši nejenom desítek, ale spíše stovek tisíc až několika milionů korun.

Délka splácení

Vzhledem k výši částek je obvykle uzpůsobena i délka splatnosti. Ta může začínat na několika měsících, ale spíše je obvyklé že nejkratší dobou jsou roky. Úvěr je možné splácet i delší domu, například desítky let. Vždy hraje roli charakteristika půjčky u konkrétního poskytovatele.

Výše splátek by měla žadatelům maximálně vyhovovat. Ideální je kompromis v tom, aby splátka nezatížila rozpočet, aby byla půjčka co nejdříve splacena a aby výše splátky výrazně nepřesahovala možnosti toho, kdo půjčku splácí.

Využití peněz

Americká hypotéka je typická tím, že je neúčelová. U požadovaných peněz není nutné uvádět, na co mají být použity. U těch získaných následně není nutné dokládat konkrétní účel. Finance mohou být použity i na financování bydlení, ale nutností to není.

V bankách i u nebankovních společností

Rozmanitost amerických hypoték je spojena také s tím, že jsou na současném úvěrovém trhu dostupné u řady poskytovatelů. Existuje jak ta bankovní, tak i nebankovní hypotéka. Obě možnosti mají svá specifika a mohou se v řadě bodů lišit.

Americká hypotéka od banky

Jde o doprovodný produkt klasických bankovních hypoték, které primárně dominují. Americká hypotéka je zde alternativou pro toho, kdo nechce dokládat účel využité peněz. Pokud si u vybrané banky provedete výpočet, zjistíte že vás zaujmou svou příznivou úrokovou sazbou, která je tím hlavním kladem a důvodem, proč jít tímto směrem. Zároveň je ale nutné počítat s tím, že prověření bonity žadatele může být náročnější.

Nebankovní americká hypotéka

Tento úvěr nabízejí také nebankovní společnosti. Oproti bankám je jejich nevýhoda především v tom, že mají vyšší úrokové sazby a půjčka je tak méně výhodná. Samozřejmě vše může být individuální a vše pomůže přesně spočítat dostupná online kalkulačka. Co je u nebankovních společností výhodou, to mohou být snadnější podmínky získání. Kdo neuspěje v bance, ten může zkusit do nebankovního segmentu.

I když mohou mít nebankovní hypotéky snadnější podmínky získání, neznamená to, že by poskytovaly peníze každému. Stále je třeba splnit základní dvojici podmínek získání, což je dostatečná bonita a možnost čím ručit.

Americká hypotéka se hodí v mnoha situacích

Oproti klasické účelové hypotéce může mít ta americká celou řadu výhod. Proto se hodí v mnoha situacích, kdy klasický účelový úvěrový produkt nemůže posloužit, jelikož je určený jenom k financování bydlení.

Když spotřebitelský úvěr má limit

I když se uvádí, že spotřebitelský úvěr je nejlepší neúčelovou půjčkou, má své limity. Obvykle jsou na částkách několika stovek tisíc korun. V tomto případě má americká hypotéka výhodu v tom, že dokáže nabídnout podstatně více.

Výše dostupných částek není u mnohých poskytovatelů výrazně omezována. Strop ovlivňuje kombinace bonity žadatele a hodnota nemovitosti, kterou se ručí. Čím je obojí vyšší, tím vyšší jsou i dostupné částky.

Když klasická hypotéka vyžaduje doložení účelu

Ne každý chce dokládat, na co peníze využije. Mnohdy lze například za práci na stavbě ušetřit díky stavbě svépomocí. A tak není možné věřiteli doložit využití peněz klasickou cestou přes smlouvy a faktury. To je chvíle, kdy se může i na stavbu nebo rekonstrukci hodit výhodná americká hypotéka.

Když banka nepůjčí podnikatelům

Mnohdy může dojít k tomu, že banka odmítne půjčit podnikatelům. A to z důvodu, že na daňovém přiznání nemají dostatečný příjem. Tady může pomoci nebankovní hypotéka, kde nemusí být podmínky získání až tak náročné.

Vyberte si tu pravou

Možností je celá řada. Základem by mělo být vybrat tu pravou. Jak podle parametrů, tak i podle výše úrokových sazeb. Čím jsou nižší, tím lépe. Porovnejte si jednotlivé možnosti jednoduše online.

Často kladené otázky

Kolik peněz nabídne americká hypotéka?

Konkrétní výše částek, které nabízí americká hypotéka, se mohou lišit s ohledem na bonitu, ale i nabídku samotného poskytovatele. Zcela běžné však je to, že se nabízené sumy pohybují v řádech statisíců i milionů. Konkrétní výši může pomocí ukázat kalkulačka nejenom na webech jednotlivých poskytovatelů peněz.

Kde je možné si o americkou hypotéku požádat?

Americká hypotéka není k dispozici jenom u bank, jako je tomu u té klasické účelové. Americké hypotéky jsou dostupné jak v bankovním, tak i nebankovním segmentu. První možnost je obvykle spojena s větší výhodností. Oproti tomu nebankovní hypotéka může být spojena s jednodušším získáním. Ideální je posoudit jednotlivé podmínky a potom se pro vybranou možnost rozhodnout.

Je třeba dokládat využití peněz?

V tomto jsou americké hypotéky unikátní. Oproti těm klasickým není nutné ani uvádět na co budou peníze využity, ani to není nutné dokládat. V praxi se tak jedná o úvěr, který můžeme označit jako neúčelový. Pokud si provedete srovnání všech možností na trhu, tak u žádné z nich není povinnost doložit to, na co byly peníze využity. To výrazně zjednodušuje jak proces získání, tak i proces čerpání.

Jaké jsou podmínky získání?

Ty konkrétní a individuální si samozřejmě stanovuje každý poskytovatel sám. Pokud jde o ty obecné, tak lze říci, že jsou dvě. První podmínkou je dostatečná bonita založená na výši příjmu a finanční minulosti. Druhou podmínkou je nutnost ručení nemovitým majetkem. Jinak nemůže být americká hypotéka, podobně jako ta klasická, poskytnuta.

Kolik peněz je možné získat?

To záleží na požadavcích, i možnostech žadatelů. Americké hypotéky podobně jako ty klasické patří do skupiny vysokých úvěrů. Problémem nemusí být statisíce i miliony. Mnohdy může být maximální výše částky limitována jenom bonitou a hodnotou ručené nemovitosti. Čím lepší bonita a čím hodnotnější nemovitost, tím více je možné získat.

Jaká americká hypotéka je nejvýhodnější?

Roli hraje několik faktorů a obecná odpověď neexistuje. Pro nalezení té nejlepší pomůže kalkulačka a srovnání. Primárně je vhodné hledět podobně jako i jakékoliv jiné půjčky hlavně na úrokovou sazbu, stejně jako na RPSN. Dále je dobré, pokud bude vyhovovat i délka splácení, stejně jako i výše samotné splátky.

Je vyžadováno ručení?

Ano, je vyžadováno. Podobně jako u klasických hypoték, tak i americká hypotéka má jednu z nutných podmínek ručení. Kdo toto není schopen akceptovat, nemůže počítat s tím, že by mu byla žádost schválena. Ručení je vzhledem k výši částek určitým krytím pro případ, že by klient přestal splácet. V takovém případě je nemovitost použita pro uhrazení daných závazků.

Jakou nemovitostí je třeba ručit?

V daném ohledu existuje několik možností a v principu záleží jenom na tom, jakou nemovitost bude chtít poskytovatel peněz akceptovat. Klasikou je ručení bytem nebo domem. Využít však lze například také pozemek, ale i rekreační, nebo výrobní objekt. Více než typ nemovitosti hraje roli především její hodnota. Čím je vyšší, tím lépe.

Jak dlouho se hypotéka splácí?

To záleží na tom, jak jsou splátky nastaveny a jakou délku splatnosti požadujete. Vzhledem k výši částek se jedná o dlouhodobou půjčku. Splacení v řádech několika měsíců jsou spíše výjimečná a obvykle dochází k tomu, že je americká hypotéka splácena po dobu několika let, nebo po dobu několika desítek let.

Existuje u americké hypotéky fixace?

Ta je známá z klasických hypoték, zatímco u americké hypotéky není fixace zase až tak běžná. Obvykle nic podobného dostupné není, a tak úrok, který je sjednán, platí po celou dobu splácení.

Externí odkazy:

Hodnocení zákazníků 4.5
Americká hypotéka
Hodnocení návštěvníků 5/5 - 456 hlasů